اگر در آزمون آیلتس نمره مطلوب نگرفتید، چه گزینه هایی دارید؟

people

احسان سعیدپور

  شاید شما هم در اولین تلاش خود نتوانسته اید نمره مطلوب را در آزمون کسب کنید پس حتما فکر می کنید که باید بلافاصله برای ثبت نام آزمون بعدی اقدام کنید. خوشبختانه شما می توانید هر چند بار که دوست دارید در آزمون آیلتس شرکت کنید اما قبل از ثبت نام دوباره، به این چند نکته توجه کنید زیرا شرکت مجدد در آزمون به منزله موفقیت در آزمون بعدی نیست.

  گام اول: نمره مربوط به هریک از چهار قسمت آزمون را چک کنید تا متوجه شوید در کدام قسمت یا قسمت ها باید بیشتر تمرین کنید.

  گام دوم: برای تست زنی با هدف پیدا کردن و ریشه یابی اشتباهات، حتما از منابع و تست های معتبر مانند سری کتاب های 14 جلدی کمبریج استفاده کنید.

  گام سوم: تمرکز خود را معطوف اشتباهات یا کاستی هایی که باعث از دست دادن نمره شما شده اند نمایید بعنوان مثال اگر در ریدینگ به دلیل ندانستن معانی لغات نتوانسته اید نمره مورد نظر را کسب کنید، بهتر است برای مدتی فقط روی تقویت و افزایش دامنه واژگان تمرکز کنید.

  گام چهارم: بدون تمرین کافی اقدام به تست زنی نکنید. زمانی برای زدن یک تست جدید اقدام کنید که در مورد اشتباهات یا کاستی های خود تمرین کافی کرده اید. فراموش نکنید تا زمانیکه مشکل اصلی حل نشود، تست زدن های مکرر تاثیر چندانی در نمره شما نخواهد داشت.

  گام پنجم: قبل از ثبت نام برای آزمون اصلی، حتما یک تست آزمایشی دیگر بزنید. بهتر است این کار را یک یا دو هفته قبل از تاریخ آزمون اصلی انجام دهید و حتما از منابع تستی معتبر استفاده کنید.

  در پایان توصیه می کنیم بجای صرفا تست زنی سعی کنید از تست های موجود ده درستی استفاده کنید این بدان معناست که بهتر است تمرین کافی برای تقویت مهارت های مورد نیاز داشته باشید و بعد اقدام به تست زدن نمایید. فراموش نکنید که بیش از هفتاد درصد از موفقیت شما در آزمون آیلتس به میزان آمادگی زبان عمومی شما بستگی دارد در نتیجه تست زدن های پیاپی تاثیر چندانی بر نمره شما نخواهد داشت مگر اینکه تست زنی بعد از تمرین باشد.

  مقالات مرتبط با اگر در آزمون آیلتس نمره مطلوب نگرفتید، چه گزینه هایی دارید؟