برنامه ریزی مطالعه جزوات آیلتس

people

احسان سعیدپور

  توصیه می کنم جزوات را بصورت موازی شروع به خواندن کنید، چند صفحه از هر کدام در روز. روزی سه الی چهار ساعت وقت مطالعه تعیین کنید و طبق فهرست پیش برید. در صورت نیاز از دیکشنری و کتاب گرامر هم استفاده کنید. برای لغات هر روز 5 الی 6 لغت جدید یاد بگیرید و حتما هر چند روز یکبار دوره کنید.

  برای آمادگی آزمون آیلتس حتما روزانه چند ساعت را به مطالعه آیلتس محور اختصاص دهید. چیزی حدود 2 الی 3 ساعت در روز. البته هر چه بیشتر بهتر اما توجه داشته باشید که باید مطالعه مفید داشته باشید نه اینکه صرفا چند صفحه از هر کتاب مطالعه نمایید.

  در طول روز سعید کنید از هر مهارت یک درس از جزوات انحصاری آیلتس را مطالعه نمایید و در صورت لزوم حتما از دیکشنری و یا کتاب لغت مربوطه استفاده کنید و فراموش نکنید که کیفیت یادگیری شما مهم تر از کمیت یادگیری هست. بجای اینکه نگران باشید چند درس را خوانده اید و یا اینکه هنوز چند درس باقی مانده، به این فکر کنید که آیا مطالبی را که مطالعه کرده اید می توانید استفاده کنید؟ آیا مطالب را کاملا درک کرده اید و منظور را متوجه شده اید؟ سعی کنید هر روز مطالعه داشته باشید حتی خیلی کم.

  فراموش نکیند که حتما مطالبی را که یاد میگیرید به دفعات مرور کنید تا در ذهن شما ماندگاری بیشتری داشته باشد.

  آزمون آیلتس آزمون شب امتحانی نیست! برای آمادگی آزمون آیلتس باید استمرار عمل داشته باشید و زمان کافی برای مطالعه اختصاص دهید. این زمان بنا به هدف شما و ویژگی های یادگیری هر فرد متفاوت است. اما اگر سطح زبان عمومی شما متوسط باشد معمولا بین 2 الی 6 ماه به زمان نیاز خواهید داشت.

  مثل یک نویسنده بخوانید

  برای بهتر نوشتن، خواندن نمونه های خوب مانند نمونه هایی که با نمرات بالای هفت در انتهای کتاب های کمبریج یافت می شود، امری الزامیست اما باید سعی کنید مثل یک نویسنده بخوانید یعنی:

  • با آرامش و با سزعت پایین نمونه ها را بخوانید.
  • یک مداد یا خودکار در دست داشته باشید.
  • جملاتی و عباراتی که به نظر شما زیباست را علامت گذاری کنید.
  • سعی کنید با تکنیک های نویسنده بیشتر آشنا شوید.
  • به شیوه متصل کردن ایده ها و روند ترتیب بیان آن ها دقت کنید.
  • جملات نویسنده را با موضوع و سوال مطرح شده در تسک مقایسه کنید و ببینید نویسنده از چه روشی برای پاسخگویی به سوال استفاده کرده است.

  مشاهده جزوات

  مقالات مرتبط با برنامه ریزی مطالعه جزوات آیلتس